Adres Klubu

ul. Głowackiego 9, Gorzów Wielkopolski

Godziny otwarcia

Pon – Pią 16:00 – 21:00

17  kwietnia  2016 r. w Tuliszkowie koło Poznania odbyły się V Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Judo Dzieci i Młodzików. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej w Tuliszkowie przy ulicy Nortowskiej 1, których organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy ,,Judo” oraz Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie. W mistrzostwach uczestniczyło około 300 zawodników z 30 klubów z Polski i Niemiec.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 8:30 od walk w parterze początkujących adeptów judo w wieku od 4 do 11 lat. Kolejnym etapem było oficjalne otwarcie imprezy z udziałem sponsorów i radnych gminy Tuliszków, a przede wszystkim z gwiazdą Ruperto (Chicho) Gascon Carreno, trenerem olimpijskiego mistrza – szpadzisty Rubena Limardo Gascona, jedynego przedstawiciela Wenezueli, który w Londynie wywalczył dla swojego kraju złoty olimpijski krążek. Następnie, o godzinie 11:30 rozpoczęły się walki judo w kategorii dzieci starszych i młodzików. Zawody, które dostarczyły wiele emocji zakończono o godzinie 17:00.

Gorzowscy zawodnicy z Klubu Jamniuk Gorzów wystartowali w 6 osobowym składzie, gdzie godnie reprezentowali barwy naszego miasta i po wielu znakomitych pojedynkach zdobyli 5 medali. Na szczególną uwagę zasługują siostry bliźniaczki Wiktoria i Karolina Miłosz, które walczyły ze sobą o zwycięstwo w kategorii młodziczek do 40 kg i nieznacznie wygrała Karolina. Znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności Marcin Górniak, Oskar Paluch, Tomasz Ksokowski i początkujący Jan Fabich, który niestety odpadł w eliminacjach.

Wyniki przedstawiają się następująco:

  • złoty medal – Karolina Miłosz, Marcin Górniak
  • srebrny medal – Wiktoria Miłosz, Oskar Paluch
  • brązowy medal – Tomasz Ksokowski

Gratulujemy wyników!!!

InformacjeSukcesy judoków Jamniuka Gorzów