Adres Klubu

ul. Głowackiego 9, Gorzów Wielkopolski

Godziny otwarcia

Pon – Pią 16:00 – 21:00

2 czerwca br. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo. Z klubu Biegański Jamniuk Gorzów wystartowało 4 zawodników, którzy zostali wyselekcjonowani przez trenera Grzegorz Biegańskiego po wynikach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Pyrzycach (zawody były rozegrane 2 tygodnie szybciej).

Pierwszy walczył Marcin Górniak startujący w kat. do 35 kg. Stoczył pięć walk nie pozostawiając złudzenia kto powinien zostać Mistrzem Polski w najniższej kategorii wagowej.

Kolejny zawodnik to Oskar Paluch walczący w kategorii do 40 kg. Pierwszy pojedynek wygrał natomiast dwa kolejne przegrał i tym samym zajął 7 miejsce.

Jako trzeci z reprezentantów Gorzowa Wlkp. walczył w kategorii do 50 kg. Jan Fabich, który jak lew przedzierał się przez wszystkie stoczone walki i zdobył Mistrzostwo Polski na 2019 rok.

Ostatni zawodnik startujący pod barwami klubu Biegański Jamniuk Gorzów to Bartosz Dowhan walczący w kategorii do 65kg. Stoczył pięć walk z czego nieznacznie jedną przegrał i zdobył brązowy medal.

Gratulacje dla zawodników!!!!!

Kolejny start naszych podopiecznych to zawody organizowane przez nasz klub o nazwie „Międzynarodowy Turniej Judo w Gorzowie Wlkp.” , który odbędzie się 8 czerwca br. w hali ZS nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Na to wydarzenie sportowe zapraszamy również szeroką publiczność, gdzie będzie można zobaczyć zmagania sportowe około 300 zawodników z Niemiec, Ukrainy i Polski.

Informacje2 złota, brąz i 7 miejsce na Mistrzostwach Polski w SUMO