+48 665 003 045 biuro@bieganski-grzegorz.pl

8 marca br. w Suwałkach odbył się Puchar Polski w Sumo kategorii młodzików i juniorów młodszych. W zawodach rozgrywanych w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 uczestniczyło ponad 200 zawodników a wśród nich 7 osobowa ekipa z klubu Biegański Jamniuk Gorzów.

Jako pierwsi wystartowali zawodnicy kategorii młodzik w wadze do 45kg. Mateusz Mioduszewski i Marek Woźniak. Mateusz w swoich walkach raz zwyciężył natomiast w kolejnych musiał uznać wyższość swoich przeciwników zajmując 7 miejsce.  Natomiast Marek Woźniak po 4 zwycięskich walkach w finale popełnił mały błąd przegrywając, co dało mu 2 miejsce i tym samym srebrny medal Pucharu Polski.

Kolejnym młodzikiem który wystartował w barwach Gorzowskiego klubu był Maciej Wójcik w kategorii do 55 kg. Postawił od samego początku na wygraną i tak zrobił wygrywając po kolei 6 pojedynków i zdobywając Puchar Polski Młodzików w SUMO.

Pierwsza w kategorii juniorów młodszych wystartowała Renata Głowaczewska w kat. do 50 kg. gdzie błyskawicznie wygrała 4 pojedynki i zdobyła złoty medal. Dodatkowo wystąpiła w kategorii wyżej i po kilku walkach zwycięskich i jednej porażce zajęła 3 miejsce.

Jan Fabich wystartował w kategorii do 65 kg. gdzie mając 7 kg niedowagi znakomicie sobie poradził  wygrywając 3 walki i 1 jedną przegrywając zdobył brązowy medal.

Kolejni zawodnicy to Dominik Michałowski i Bartosz Dowhan startujący w kategorii do 75kg. Dwaj Gorzowscy zawodnicy  wygrywali  swoje pojedynki w bardzo dobrym stylu i spotkali się w braterskim w finale w którym to wygrał Dominik Michałowski zdobywając złoty medal a tym samym Bartosz Dowhan zdobył srebrny Pucharu Polski w Sumo. Zarówno Dominik jak i Bartosz wystartowali również w kategorii wyższej do 85kg. i tu też pokazali klasę walcząc z zawodnikami którzy ważyli o 10kg. więcej i ostatecznie zdobywając brązowe medale.

Drużynowo klub Biegański Jamniuk Gorzów zajął 2 miejsce z kilkudziesięciu klubów z całej Polski.

Podsumowując występ naszych podopiecznych widać że zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani do zbliżających się Mistrzostw Polski oraz Europy, ale oczywiście popełniali też błędy nad którymi będziemy pracować na treningach w klubie.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this